
Onsdag d. 17/12 kl. 19.00 fortæller Erik Ingemann Nielsen anekdoter fra håndboldverden - både fra den ny bog "Det nye guld", fra forgængeren "gudmekongerne" men også historier, som ikke har fundet vej til bøgerne (eller måske ikke egner sig til at blive trykt...)
Det bliver både indsigtsfuldt, spændende og sjovt. Og ikke at forglemme ganske GRATIS.
Mød op til en anderledes håndboldoplevelse i Lillebælt Sport og Kultur 's cafeteria, hvor du også kan købe Gløgg og æbleskiver - og mon ikke der også er mulighed for at falde over et stykke brunsviger, og en enkelt eller to fortællinger om hvordan Erik Nielsen var en af idémændene bag Brunsvigerens Dag og forfatter til "Bogen om brunsvigeren".
PS: du kan købe "Det Nye Guld" i MHK's webshop på Holdsport (kræver login) eller ved at sende en mail til mhk@mfhk.dk - prisen er 299,- kr
Middelfart Håndboldklub
c/o Jesper Boesen Thomsen, Lyøvænget 18, 5500 Middelfart
Tlf. 22505427- mhk@mfhk.dk - CVR-83976918